
У кожного закладу освіти свої неповторні риси, своя славна історія, свої збережені і збагачені традиції, що в сукупності визначають рівень та якість освіти не виняток. Дорогу здолає лиш той, хто йде.
Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж Полтавського університету економіки та торгівлі це заклад з багаторічною історією. У жовтні 2024 року коледжу відзначив своє 80-річчя! Шлях до визнання пройдено нелегкий, але успішний. Кооперуючи зусилля викладачів, студентів, випускників закладу освіти, не зважаючи на воєнне лихоліття з вдалося забезпечити збереження професійних кадрів, вдосконалити освітній процес та якість практичної підготовки.
30 жовтня 1944 року в м. Білгород-Дністровському створена Торгівельно-кооперативна школа Ізмаїльської облспоживспілки, де проводилася підготовка кухарів, кондитерів, продавців.
У 1953 році Торгівельно-кооперативна школа перейшла до власності Одеської облспоживспілки та перейменована у Білгород-Дністровську кооперативну школу.
З 1958 року школа перетворена на Білгород-Дністровське кооперативне професійно-технічне училище.
У 1984 році Білгород-Дністровське кооперативне професійно-технічне училище стає Білгород-Дністровським середнім кооперативним професійно-технічним училищем. Це дало можливість здійснювати прийом вступників на основі базової середньої освіти і видавати атестати про повну загальну середню освіту.
З 29 вересня 1995 році середнє кооперативне професійно-технічне училище реорганізовується у Білгород-Дністровський кооперативний технікум.
З 28 вересня 2010 Білгород-Дністровський кооперативний технікум реорганізовано у Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж, як вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації, який забезпечує потреби споживчої кооперації Одеської області та держави в підготовці кадрів молодших спеціалістів для галузей споживчої кооперації.
З 14 квітня 2015 року Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж став Філією «Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
Коледж обрав шлях до Полтавського університету економіки і торгівлі через кілька факторів. По-перше, заклади відносяться до однієї структури – споживчої кооперації України, по-друге, цей заклад освіти входить у десятку кращих економічних вузів України, його обрали для фахової підготовки 50 тисяч студентів із різних регіонів України, Азербайджану, Молдови, ФРН, Туреччини, Китаю, Нігерії… Крім того, тут працює потужний викладацький корпус: більше 60 докторів наук та професорів, понад 300 кандидатів наук та доцентів.
3 2013 року в коледжі працює спільний з університетом проєкт — Локальний центр дистанційної освіти. Такий вид освітніх послуг у регіоні наразі носить ексклюзивний характер. У місті отримати освіту за рівнем бакалавра та магістра можна лише в нашому закладі. І багато випускників коледжу та інших закладів освіти міста скористалися цією можливістю.
Багато перспектив відкриваються перед коледжем: стабілізація й подальший інноваційний розвиток освітньої діяльності, підвищення якісного рівня науково-педагогічного потенціалу, удосконалення механізму залучення обдарованої молоді до навчання та розвиток у них лідерських якостей, здійснення соціального захисту персоналу та студентів, поліпшення якості підготовки фахівців, покращення рівня співробітництва з іншими закладами освіти, науковими установами, роботодавцями.
30 квітня 2021 року відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту» заклад змінює назву на Білгород-Дністровський економіко-правовий фаховий коледж Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».
З 11 травня 2023 року заклад називається Білгород-Дністровський економіко-правовий фаховий коледж Полтавського університету економіки і торгівлі, у зв’язку зі зміною назви університету.
ДИРЕКТОРИ КОЛЕДЖУ
Прізвище директора, який перший зустрічається в архівних документах, на фото – Ошовський Ф. І.
Історія створення закладу освіти, тісно пов’язана з колишнім директором Приступою Миколою Платоновичем, який 37 років керував закладом з 1968 року.
Його роки керування були часом розквіту споживчої кооперації, коли при безпосередньому фінансуванні Одеської облспоживспілки зводилися нові навчальні корпуси і будувалося студентське містечко.
У 2014 році на 70-річчя закладу в актовій залі коледжу стояла тиша і колишній директор згадував поіменно усіх викладачів, які з ним працювали у той час, давав поради, що слід робити, щоб цей коледж працював на високому рівні ще багато років. На жаль, Миколи Платоновича уже немає серед живих.


З 1987 року по 2007 рік послідовником Приступи Миколи Платоновича був Скрипник Леонід Костянтинович, за його правління училище об’єднали з Одеським кооперативним технікумом і заклад став називатися Білгород-Дністровський кооперативний технікум. Було відкрито чотири спеціальності: «Бухгалтерський облік», «Товарознавство та комерційна діяльність», «Виробництво харчової продукції», «Правознавство».
Наступним директором кооперативного технікуму стала Шелест Світлана Олександрівна, яка пропрацювала на посаді директора 2 роки.


У 2009 році заклад очолив Чайковський Олександр Олександрович, який обіймав цю посаду 4 роки, за цей час технікум набув статусу коледжу, пройшовши процедуру реорганізації, відкрили дві нові спеціальності: «Маркетинг», «Фінанси, банківська справа та страхування». За його керівництва в коледжі відкрито Локальний центр дистанційного навчання Полтавського університету економіки і торгівлі, що дало змого здійснювати на базі коледжу підготовку рівня бакалавра та магістра.
3 лютого 2014 року коледж очолює Бойко Ганна Степанівна. У 2015 році заклад став структурним підрозділом, Філією «Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж» Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», що відкрило багато можливостей для майбутнього розвитку. Чимало випускників отримали ступінь бакалавра та магістра на базі коледжу. Отримано ліцензії на робітничі професії «Кухар» та «Продавець». Суттєво оновилась матеріально-технічна база.
