Спеціальність “Облік і оподаткування”

ПРОФЕСІЯ БУХГАЛТЕР!

Професія бухгалтера – одна з найпоширеніших і затребуваних як в усьому світі, так і в Україні. Адже жодне підприємство сьогодні не може обійтися без бухгалтерії: будь то дитячий садок або машинобудівний завод-гігант. За в’їдливого і досвідченого бухгалтера керівник будь-якої фірми готовий віддати «півцарства».
Зараз прийнято вважати професію бухгалтера грошовою. І зовсім не тому, що бухгалтерія – це область фінансової (грошової) сфери, а тому, що люди, в ній зайняті, добре заробляють. І це дійсно так. Бухгалтер, якщо тільки він не є технічним працівником нижчої ланки (рахівником по суті), може, під час оцінки ситуації впливати на фінансову політику підприємства. Від його професіоналізму багато в чому залежить добробут фірми і співробітників. Крім того, він має доступ до інформації, що є комерційною таємницею, тому автоматично стає довіреною особою керівника. Іноді частину зарплати такий бухгалтер одержує просто «за нерозголошення».
В цих фахівцях є потреба завжди й скрізь. Бухгалтер – це серце компанії. Запорука успіху правильно функціонуючої компанії на 70% залежить від налагодженого бухгалтерського обліку. Цим і пояснюється споконвічний дефіцит цих професіоналів.
Бухгалтер зі знанням англійської мови може претендувати на вдвічі більшу зарплату.
Чим приваблива професія бухгалтера?
Багато хто вважають роботу бухгалтера рутинною та нудною. Але, ставши студентом нашого відділення, ваша думка може кардинально змінитися! Тому що, у процесі навчання даній професії, наші викладачі відкриють для вас безліч плюсів, які згодом ви зможете використовувати не тільки в навчанні, але й в cвоїй практичній діяльності:

1) Розвивається логічне мислення. Японські кросворди й ребуси «відпочивають» у порівнянні з формуванням проводок! Виробляються навички «Повторення – мати вчення». І те, що спочатку важко давалося, після декількох спроб займає зовсім небагато часу. За рахунок цього в робочому дні можна викроїти час для відпочинку й самоосвіти.
2) Поліпшується самодисципліна. У бухгалтерії важливий будь-який дріб’язок, будь-яка деталь. Поневолі звикаєш робити все ретельно і на совість. Все повинно сходитися «копійка в копійку»! Прийнявши цю установку як даність, починаєш ретельніше планувати й контролювати і особистий бюджет, що втримує від непродуманих витрат.
3) Постійний потік нової інформації. Якщо Ви «дружите» із цифрами, за сухими документами й звітами можна побачити найцікавішу картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції фірми «проходять» через руки бухгалтера. Людина, схильна до аналізу, може відстежити по бухгалтерії ефективність управлінських рішень керівництва. Бухгалтер бачить, наскільки прибуткова фірма, її перспективи.. Крім того, сучасне життя жадає від бухгалтера гнучкості та постійного підвищення кваліфікації. Загалом, нудьгувати не доводиться.
4) Стабільність. По-перше, приблизний обсяг роботи заздалегідь відомий і піддається плануванню. Рідко доводиться робити щось «на вчора». По-друге, попит на фахівців завжди залишається високим. Навіть в 40-50 років бухгалтерові не загрожує відмова на новій вакансії. Навпаки, досвід завжди працює на Вас.
5) Спілкування. Бухгалтерові доводиться мати справи з великою кількістю людей. Виробляється впевненість у собі, уміння говорити «ні», наполягати на своєму та знаходити підхід до різних співрозмовників.
6) Влада. Ви маєте право зажадати звіт навіть у керівництва фірми. А прості співробітники будуть зацікавлені в добрих стосунках з Вами – від Вас багато чого залежить. Наприклад, чи вчасно оплачені рахунки, видана зарплата і т.д.
7) Можливість працювати на себе. Зараз багато невеликих компаній віддають ведення бухгалтерії «на сторону». Ставши гарним фахівцем, Ви можете взяти на обслуговування одну або кілька фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, та й дохід зросте. А якщо задумаєтеся про відкриття власного бізнесу, бухгалтерські тонкощі не будуть для Вас «темним лісом».

Хто може стати бухгалтером?

♦ Людина відповідальна і організована, адже бухгалтер просто не має права забувати або втрачати документи, а також не здавати звітність у встановлені терміни.
♦ Людина, що володіє математичними здібностями, оскільки доведеться постійно мати справи із цифрами, і помилка тут дорого коштує – у самому буквальному значенні. Робота з документами, звітами вимагає високої концентрації уваги. Бажано також мати гарну пам’ять, розвинене логічне мислення і вміти тримати «рота на замку».
♦ Багато фахівців в області бухобліку сходяться на думці, що їхня професія не вимагає якихось надприродних здібностей. Головне – щоб вона подобалася. Якщо обчислення й паперова робота не наводять на вас нудьгу – вперед!

Й для обліково – економічної роботи в організаціях, підприємствах та установах різних галузей діяльності всіх форм власності на посадах бухгалтера, бухгалтера – ревізора. бухгалтер-фінансист, державний податковий інспектор, касир. Відділення надає випускникам знання, які дозволяють проводити бухгалтерський облік та аудит за сучасними вимогами; аналіз та прогнозування фінансового стану підприємств різних форм власності; здійснення розробки та реалізація програм цінової політики підприємств.